Jastrzębia Góra i okolice

Jastrzębia Góra to popularna miejscowość letniskowa, położona w sąsiedztwie Władysławowa. Oprócz malowniczego położenia na klifowym wybrzeżu oraz jednej z najpiękniejszych plaż nad polskim morzem, miasteczko może poszczycić się bogatą infrastrukturą noclegową oraz gastronomiczną. Miejsce to co roku odwiedzane jest przez tłumy turystów zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Jastrzębia Góra to doskonałe miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Liczne atrakcje oraz bezpieczne, strzeżone kąpielisko zapewnią Państwu udany wypoczynek.

Również osoby preferujące aktywne formy spędzania czasu wolnego nie będą się tu nudzić. Piękne, bogate w zieleń tereny oraz czyste, nadmorskie powietrze stwarzają idealne warunki do długich wycieczek. W okolicy znajduje się Nadmorski Park Krajobrazowy, utworzony w celu ochrony rzadkich gatunków fauny i flory występujących na tym terenie. Również wąwóz Lisi Jar jest ciekawym celem pieszych wypraw. Fani Nordic Walking znajdą tu kilka interesujących tras, o różnym stopniu trudności.

W okolicach Jastrzębiej Góry znajduje się również nie lada gratka dla fanów jazdy konnej. W odległości kilku do kilkunastu kilometrów od miasteczka funkcjonuje kilka stadnin, oferujących przejażdżki na końskim grzbiecie. Jest to ciekawa opcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Copyright 2017 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo_footer
logo_akcept